חדשות ומבצעים

7 ביוני, 2016,

0 תגובות

איך לשמור על מראות הרכב במכונת שטיפה?

איך לשמור על מראות הרכב במכונת שטיפה?

מכונות שטיפה ידועות כאמצעי הניקוי היעיל ביותר עבור הרכב, אבל הן לא חפות מחסרונות

ניקוי הרכב הוא אחד הצרכים המוכרים ביותר והנפוצים ביותר עבור כל בעל רכב באשר הוא. בסופו של דבר, אנחנו מבלים ברכב שלנו הרבה מאוד זמן – הישראלי הממוצע מבלה ברכב שלו יותר משעה ביום בממוצע, מה שמתורגם באופן ישיר בחישוב שנתי ליותר משלושה שבועות מצטברים במהלך השנה. בהתחשב בפרק הזמן הלא מבוטל הזה שאנחנו מבלים ברכב, אנחנו רוצים לשמור על מרכיב משמעותי זה בחיים שלנו כמה שיותר נקי ונעים, הן מבחינה חיצונית והן מבחינה פנימית – הניקיון החיצוני של הרכב מעיד לא מעט על בעליו.

כעת, כולנו כבר יודעים כי אמצעי הניקוי היעיל ביותר של רכבים כיום הוא ללא ספק מכונת שטיפה לרכב – המכונה האוטומטית והמוכרת שבנויה בצורת מנהרה, ודרכה מעבירים את הרכב במהירות נמוכה כך שהוא עובר שטיפה והברקה ברמה הגבוהה ביותר, ויוצא מצדה השני כשהוא נראה חדש ממש. מכונות השטיפה לרכב הן אמצעי ניקוי ברמה הגבוהה ביותר, אך כמובן שהן לא חפות מחסרונות אם לא משתמשים בהן כראוי – ואחד החסרונות שלהן הוא כל מה שנוגע למראות הרכב.

מה הסיכון שנוגע למראות הרכב במכונת שטיפה, וכיצד מתמודדים איתו ושומרים על המראות?

  • הסיכון של מראות הרכב – הסיכון העיקרי שנוגע למראות הרכב בכל מה שנוגע למכונת שטיפה לרכב הוא פגיעה בהן כתוצאה מהלחץ ומהתזוזות השונות סביב הרכב בתוך מנהרת השטיפה. מראות הרכב, כידוע, בולטות ממנו כלפי ימין ושמאל, וכך למעשה כאשר מכונת השטיפה מבצעת את עבודתה היא יוצרת קונטרה (התנגדות) בכיוון שיכול להיות כיוון לא טבעי עבור המראה, וכך למעשה היא יכולה להישבר כליל ולצאת ממקומה. מעבר לכך, גם הזכוכית עצמה של המראה היא זכוכית עדינה יותר מזו של השמשה, מה שגורם לכך שכאשר היא חשופה ללחץ של מכונת שטיפה, היא בהחלט יכולה להישבר.
  • מה עושים? המענה הפשוט והבסיסי ביותר שמונע פגיעה במראות בתוך מכונת שטיפה לרכב הוא כמובן הקיפול שלהן – הקיפול מבטיח שמבחינה חיצונית, הפח של המראה ינוקה בצורה טובה מאוד, ולאחר מכן ניתן יהיה להבריק ידנית את זכוכית המראה עצמה. מעבר לקיפול של המראות, חשוב מאוד לוודא שפונים לשירות מקצועי של שטיפת מכוניות, שמשתמש במכונת שטיפה בסטנדרטים הגבוהים ביותר, עם מברשות מתאימות לניקוי בסטנדרטים גבוהים, שפועלת בצורה שלא מסכנת את מראות הרכב גם כשהן מקופלות וגם כשהן אינן.

קיפול המראות ישמור עליהן במרבית המקרים, ובכל מקרה חשוב לוודא שמכונת השטיפה איכותית ומתאימה

בכל מקרה, כאשר מכניסים את הרכב לתוך מכונת שטיפה לרכב, יש לוודא כי המראות מקופלות. בלי שום קשר, האיכות של מכונת השטיפה היא חשובה ביותר, ויש לוודא שמשתמשים במכונת שטיפה ברמה הגבוהה ביותר – עבור המראות, ועבור ניקיון הרכב בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

14 באוגוסט, 2014,

0 תגובות

מראות למשאית ולרכב

מראות למשאית ולרכב

 

מוסך למשאיות מספק מגוון פתרונות ספציפיים למשאיות מסוגים שונים ממגוון הדגמים ושנות הייצור. ביכולתו של המוסך המורשה לספק טיפול שוטף, טיפול מיוחד במידת הצורך והחלפת חלקי חילוף למשאיות כמו למשל מראות למשאית ולרכב. יש לשים לב לתקינות החלפים, מכיוון שישנם חלפים, כמו מראות, אשר עלולות לסכן את בטיחות הנהג ונוסעי הרכב הנוספים. כך, הקפדה על שירות אמין ומקצועי המתאים באופן ייחודי לסוג המשאית, יוכל לאפשר נהיגה בטוחה לאורך קילומטרים רבים.

חשיבות החלפת חלקי חילוף – מראות למשאיות ולרכב

מוסך למשאיות מטפל במשאית בהתאם להוראות היצרן הדקדקניות. במוסך, תוכל ליהנות מהחלפת שמנים, טיפול שוטף ובקרה על תקינות המערכות השונות. מעבר לכך, יוכל צוות המוסך לענות על כל בעיה או תקלה שמתעוררת באופן מידי ומחייבת החלפת חלקי חילוף למשאיות. ניסיונם בסוגי תקלות וחלקים הניתנים להחלפה, עשויה להיות לעזר רב ולחסוך עלויות רבות.

כאשר מדובר על מראות למשאיות ולרכב, ישנה חשיבות עמוקה למציאת חלפים ואביזרי החלפה מקוריים כמו חלקי חילוף למשאיות. ההתלבטות בין אביזרים משומשים לבין אביזרים מקוריים הינה התלבטות אשר צריכה להיעשות על פי איכות ההתקנה, הייצור וחווית הנהיגה הפוטנציאלית. גם אם חלפים אלה נמצאים, פעמים רבות, יקרים יותר בהשוואה לחלפים משומשים, יש לבסס את השיקול על בטיחות הנהיגה המובטחת. כמו כן, חלפים מקוריים יוכלו להינתן בצמוד לתעודת אחריות.

חשיבות הטיפול במוסך למשאיות

חשיבות הטיפול במוסך מורשה המתמחה בסוג משאית ספציפי הינו קריטי וחיוני לאיכות ותקינות המשאית. מכיוון שהמשאית משמשת לצורכי עבודה, היא מבלה מדי יום שעות רבות בנסיעה מאומצת, ולכן יש להקפיד שבעתיים על סדר ורציפות הטיפולים במקום ובמוסך אחד ומוכר. במוסך מורשה, ניתן אף להשיג את דף הטיפולים אשר יכול להיות מוצג לכל רשות הדורשת זאת, להוכחת תקינות המשאית. 

מראות למשאיות ורכב הינם אחד הפריטים החשובים ביותר, מכיוון שתקינותם מחויבת על פי חוק. מראה שבורה או כזו אשר לא מותקנת באופן נאות וטוב במשאית, עלולה לגרום לשטחים "אפורים" נרחבים בהם הנהג לא יראה את הנעשה מאחוריו ומצדדיו. הדבר חשוב שבעתיים כאשר מדובר במשאית ארוכה וכבדה.

חלפים לרכב מהמודלים הבאים: 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018